Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
Za oknem - Katarína Szanyi
Výstava obrazů Kataríny Szanyi v Divadle Antonína Dvořáka
1.5.2015
GALLON_DRUNK_mail
Colours přidává dalších 17 kapel na Full Moon stage
4.5.2015

Multižánrové centrum Cooltour rozjíždí druhý ročník projektu Ostravští Truhlíci. Cílem akce je nabádat obyvatele centra města, aby se zajímali o místo, ve kterém žijí a přispěli k jeho zkrášlení právě prostřednictvím každodenní péče o žardiniéry, rozmístěné po městě.

Ostravští Truhlíci vznikli v Cooltouru a inspirovali se jedním ze zásahů v rámci projektu „Městské zásahy Ostrava 2013.“ Projekt byl v minulém roce velmi úspěšný, vznikl za podpory zástupců městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a Technických služeb MOaP.

Adoptuj si svůj květináč!

Adoptuj si svůj květináč!

Ostravští Truhlíci 2015 nabízí občanům, institucím nebo třeba i školním třídám možnost „adoptovat“ si žardiniéry, které jsou rozmístěny v centru Ostravy a po dobu celé sezóny (od 18. května do 30. října) o ně pečovat, především o stránku estetickou, udržovat je v čistotě a starat se o zasazené rostliny. Zároveň je můžou zkrášlovat ozdobami dle vlastního uvážení a vkusu. I nadále je pronájem Truhlíků zcela bez poplatku. „Chceme tím vyvolat větší zájem občanů o sdílené prostory města a umožnit si stát se nejen jejich uživateli, ale i spolutvůrci,“ vysvětluje projektová manažerka Kulturního centra Cooltour Soňa Frídlová.

Pokud máte zájem „adoptovat“ si svůj Truhlík, podívejte se na facebookovou stránku projektu zde nebo na webové stránky Cooltouru, kde naleznete mapu Truhlíků, které jsou rozmístěny po centru Ostravy. Dále si stačí jen vybrat číslo svého Truhlíka a napsat žádost na e-mail truhlici@cooltourova.cz.

V průběhu tohoto projektu bude uspořádáno několik akcí na podporu komunitního vyžití všech zúčastněných například soutěž o nejkrásnější truhlík a jiné. Tyto soutěže se budou vyhodnocovat na konci sezóny. Podstatou je také vytvoření komunity „truhlíkářů“, kteří mají chuť zapojit se do kulturního vyžití v centru Ostravy.

Více o projektu zde:

https://www.facebook.com/mestskezasahyostrava

http://mestskezasahyostrava.cz/

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz