Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
1374736752_1563
CAFÉ AU PÉRE TRANQUILLE
27.5.2015
36419436_thumb
Cukrárna Maria
27.5.2015

Ostravská kavárna Caffé Trieste je pojmenována podle stejnojmenného italského města Trieste, nebo chcete-li, Terst. Toto přistavní město ležící na severovýchodě Itálie na pobřeží Jaderského moře bylo jako město kávy známé již v napoleonských dobách. Svou velkou slávu zažilo v dobách Rakouska-Uherska, kdy se stalo nejdůležitějším přístavním městem říše, přes které se obchodovalo se zbožím z téměř celého světa.

trieste google

V této době se stala hlavní obchodovatelnou komoditou v Terstu káva. Samotné město dodávalo plody kávy do ostatních měst po celé Evropě a začalo tak svůj příběh, který trvá dodnes. Například káva značky illy pochází právě z Terstu. V současnosti je vztah města a kávy udržován pomocí vášně lidí a tradic, které usilují o dosažení vyjímečnosti kávy. Kavárna Caffé Trieste chce reprezentovat a reprezentuje kvalitu a vyjímečnost této tradice.

Nabízená káva pochází z plantáží Střední a Jižní Ameriky nebo centrální Afriky. Je pražená v Itálii, chlubí se silnou chutí, která v ústech zanechá téměř pocit sametu. Káva podávaná v kavárně Trieste je sladká i hořká zároveň a vyvolává koncert pocitů a chutí.

V nabídce naleznete tyto typy káv:
Crema: káva typu robusta, velmi krémová
Bar: výjimečná chuť a krém, pro skutečné milovníky kávy
Forte: silná vůně a chuť 100%
Arabica: jemná chuť Aroma bar plus: kombinace vzácných zrn kávy bez kofeinu

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz