Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
rapmasters-nahled-
Rapmasters tour je tady aneb legendy českého rapu také v Ostravě
19.9.2015
Swan_Lake 24
Royal Russian Balet přiváží do ostravského Gongu Labutí jezero
22.9.2015

Ve středu 23. září bude v 18 hodin zahájena výstava Jiřího Černického nazvaná Ocelová hlava. V dvoraně Multifunkční auly Gong bude za přítomnosti autora představen stejnojmenný objekt-instalace. Výstava je přístupná zdarma a potrvá do 18. října 2015.

„Jiří Černický patří ke generaci umělců, kteří vstoupili na výtvarnou scénu v 90. letech a s novou energií a specifickou intenzitou se vyrovnávali s transformací společnosti. Odráží to i fakt, že se Černický stal v roce 1998 laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Vystavoval na celé řadě skupinových výstav doma i v zahraničí. Moc a její hrozivé i groteskní aspekty patří k leitmotivům jeho tvorby a toto téma zpracovává také objekt-instalace Ocelová hlava,“ řekl Marek Pokorný, kurátor výstavy.

Stalin c

Galerie města Ostravy PLATO od roku 2013 zprostředkovává setkání se současným výtvarným uměním nebo i s literaturou a hudbou. V průběhu uplynulého roku navštívilo výstavy a doprovodný program platformy více než 30 000 návštěvníků.

„Ocelová hlava nás nutí přemýšlet nad zlem jako věčně se obnovujícím principem. Vítězí kuchyňský elektrospotřebič nad ďábelským obrazem tyrana? Na tuto otázku si budou muset odpovědět sami návštěvníci první poprázdninové výstavy v PLATO,“ doplnil Pokorný, který je zároveň uměleckým manažerem galerie.

Pozvánka - Jiří Černick�� Ocelová hlava

Tisková zpráva

Web: www.plato-ostrava.czwww.trojhali.cz
Facebookové stránky: facebook.com/PLATO.Ostrava

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz