Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
Colours of Ostrava
Seznamte se: Reprezentanti africké hudby a australské psychadeliky na Colours of Ostrava 2016
20.1.2016
12392034_1113366622021239_5434933934050531119_n
Janáčkova filharmonie uvádí originální Smartphonii
22.1.2016
Zobrazit více
Foto: Adam Stejskal

Foto: Adam Stejskal

Žhavé jádro Dolní oblasti Vítkovic bude hostit další ročník oblíbeného lyžařského závodu ČEZ City Cross Sprint 2016. Přímo pod vysokými pecemi se proti sobě utkají špičkoví reprezentanti z tuzemska i zahraničí, ale také sportovní dětské oddíly z celé České republiky. Organizátoři opět sází na atraktivní kulisu v areálu bývalých ostravských oceláren Dolní oblast Vítkovice. Zasněžená lyžařská trať dlouhá 450 metrů pojme až 250 závodníků v kategorii dospělých a dětí. Registrace závodníků je otevřena až do 5. února.  Na závěr proběhne koncert oblíbených United Flavour.

Oproti loňsku však závodní okruh dozná menších změn. Tentokrát budou lyžaři kroužit kolem auly Gong. „Nechceme, aby závod zevšedněl a každý rok vypadal stejně. Vždy se snažíme nacházet různé varianty, jak zde trať postavit, aby se závodníci i diváci bavili. Letos jsme se rozhodli dráhu znovu obměnit a připravíme staronovou variantu, kdy okruh povede kolem auly Gong, jak to mu bylo před třemi lety. Součástí trati budou i dva mosty, které na ní vytvoří atraktivní nerovnosti, díky nimž bude závod napínavý,“ říká Martin Kráčalík, ředitel pořadatelské agentury Seven Days Agency. Soutěžící v hlavním závodu pojedou postupně dva až tři okruhy, děti a dorost absolvují kratší úsek trati. Okruh kolem auly Gong jistě ocení i diváci. Budou moci sledovat závod po celé délce trati a díky proskleným stěnám auly uvidí závodníky v akci pohodlně i zevnitř budovy.

foto: Adam Stejskal

foto: Adam Stejskal

Při přípravách této oblíbené lyžařské akce hraje důležitou roli i počasí. To letos organizátorům přeje. „Abychom měli klasický závodní okruh, potřebujeme přibližně 2 500 kubíků sněhu, aby bylo možné vytvořit dráhu 450 metrů dlouhou a až deset metrů širokou. V uplynulých dvou letech to kvůli nevyhovujícím podmínkám možné nebylo a trať měla tvar jakési podkovy nebo půlkruhu. Ovšem v tomto ohledu se letošní ročník vydařil. Již od poloviny prosince jsme měli k dispozici zasněžovací techniku a čekali jsme na první mrazy, které přišly během vánočních svátků. Mohli jsme tak v klidu zasněžovat a dokonce si i vytvořit rezervy. Další část zasněžování probíhá právě v těchto dnech, takže i když přijde případně obleva, nás se to v podstatě nedotkne. Z toho máme radost,“ doplňuje Martin Kráčalík.

Foto: Adam Stejskal

Foto: Adam Stejskal

Do bojů o vítěznou trofej v hlavním závodu zasáhnou špičkoví čeští lyžaři. Mezi účastníky nebude chybět Dušan Kožíšek, který dokázal zvítězit ve všech třech předcházejících ročnících ČEZ City Cross Sprintu. Bude mít však těžké soupeře. Na start se totiž postaví i další vrcholoví běžkaři a členové „áčkové“ reprezentace mužů Aleš Razým, Jan Bartoň, Jakub Gräf, Miroslav Rypl, ale i členky ženské reprezentace Karolína Grohová a Sandra Schützová. Do Ostravy se sjedou i zahraniční lyžaři z Norska, Švédska, Slovenska, Polska či Ruska. Závodu se zúčastní také zástupci Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky.

rwe city cross sprint

Mistrovská letecká show Martina Šonky i koncert United Flavour

Během celého dne bude pro diváky připraven i atraktivní program s celou řadou doprovodných aktivit včetně půjčovny snowbiků nebo biatlonové střelnice pro veřejnost. Oblast Dolní Vítkovice zase nabídne zázemí pro rodiny s dětmi i dospělé v podobě interaktivní expozice Svět techniky umístěné hned vedle trati, či Vyhlídku s kavárnou Bolt Tower.

City cross sprint press foto

Oči diváků však určitě přitáhne hlavně Martin Šonka, který v 15 hodin celou akci zahájí svou leteckou show. Nejlepšího českého akrobatického letce v loňském roce nepustily v Ostravě do vzduchu nevyhovující větrné podmínky, o to víc se těší, že letos své akrobatické umění předvede divákům naplno. A návštěvníci se mají rozhodně na co těšit. „Moje akrobatické vystoupení je postavené na soutěžní freestylové sestavě, se kterou jsem v loňském roce získal stříbrnou medaili na mistrovství světa v akrobacii. Úřadem mám povolenou minimální výšku 200 metrů nad nejvyšší překážkou v okolí, takže ani nemusím sestavu příliš vysokým pecím přizpůsobovat. Diváci ani pece se tak nemusí bát, že bych je ohrozil. Poletím rychlostí až okolo 400 km v hodině, v určitém manévru je naopak rychlost prakticky nulová nebo letadlo dokonce couvá. V sestavě mám také několik tzv. tamblů, což jsou manévry, kdy letadlo rotuje kolem všech tří os zároveň. To patří mezi mé oblíbené kousky,“ láká na atraktivní podívanou Martin Šonka.

Se svým biketrialovým exhibičním vystoupením se dále představí například Petr Kraus, večerní tečku čtvrtému ročníku ČEZ City Cross Sprintu 2016 obstará koncert kapely United Flavour, který se od 20 hodin uskuteční v aule Gong. Vstup na akci je zdarma.

Pomáhej pohybem!

V rámci doprovodného programu bude k dispozici i ČEZ Fun zóna s trenažérem, na kterém návštěvníci akce budou moci vyjezdit v intervalu jedné minuty finanční prostředky na dobročinné účely. „Rozhodli jsme se touto cestou pomoci občanskému sdružení ABAK-počítadlo, jehož snahou je vyslat sportovce s fyzickým nebo kombinovaným postižením na 40. ročník Malmo Open 2016, což je otevřené mistrovství světa pro handicapované sportovce. Této vrcholné akce se účastní až 2 500 sportovců z 32 zemí světa a Česká republika by mohla zazářit například ve florbalu vozíčkářů, ve hře boccia nebo další z devatenácti soutěžních disciplín. Rádi bychom s pomocí návštěvníků ČEZ City Cross Sprintu vybrali částku 50 000 korun. Jelikož je o náš trenažér mezi veřejností velký zájem, nemáme strach, že bychom této hodnoty nedosáhli. Věříme, že se v Ostravě najde dost nadšenců, kteří si takto rádi zasportují a přitom pomůžou dobré věci,“ popisuje Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ. Další formou podpory pak nabízí mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Skupiny ČEZ, která je ke stažení zdarma. Tato aplikace zaznamenává pohyb uživatele, například chůzi či běh na lyžích a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body pak může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů, které Nadace ČEZ finančně podpoří.

Časový harmonogram

15 hodin: Leo Express Sprint – závod pro mladé sportovce (žáci, dorost)

17:50 – 19:30 hodin: čtvrtfinále/semifinále/finále hlavního závodu ČEZ City Cross Sprint

Areál Dolní Vítkovice zůstane tradičně veřejnosti otevřený i po skončení čtvrtého ročníku ČEZ City Cross Sprint 2016, a to po celý následující týden od 7. do 14. února. Každý den až do 21 hodin si zájemci budou moci bezplatně sami zalyžovat a vyzkoušet si připravenou závodní trať. K dispozici bude i půjčovna lyžařského vybavení.

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz