Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
kameny goat.cz
Lezení – Čertovy kameny
27.5.2015
kružberk hlavní masiv
Lezení – Kružberk
27.5.2015

V Moravskoslezských Beskydech kousek od městečka Komorní Lhotka, do kterého se dostanete pohodlně autobusem z Hnojníku naleznete horu Godula, která je velmi oblíbená mezi horolezci. Prostory k lezení se nachází v bývalém lomu, který je na jihozápadním úbočí hory Godula. Kromě lezení se toto místo, využívá také k tréninku na výstup ve velehorách.

godula horydoly.cz

Skály na Godule, nebo chcete-li skály u Komorní Lhotky nabízí dvacet metrů vysokou stěnu, tvořenou velmi tvrdým pískovcem. Neexistují zde žádné štíhlé skalní věže, odstrašující kouty nebo hluboké komíny, ale leze se většinou stěnovým způsobem. Lezci tak stoupají po kolmé stěně, které nabízí dostatek opor pro ruce i nohy.
Centrální stěna obsahuje také částí, která je značně zvětralá, a proto se po ní neleze.

Doporučené vybavení pro tuto stěnu obsahuje běžné lezecké vybavení jako alespoň 50 metrů dlouhé lano, sedací a hrudní úvazek, přilbu, dostatek smyček, expresek, karabin, lezeček. Samozřejmostí je lékárnička, mobilní telefon a jistě oceníte i magnézium, díky kterému vám nebudou na skále klouzat zpocené ruce.

Lom na Godule nabízí všem lezcům třicet cest, které mohou vyzkoušet. Většinou převládají cesty s obtížností 4 až 4+, které jsou vhodné pro rekreační lezce, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale stále mají také rezervy. Na své si ovšem přijdou také zkušení borci, kteří můžou vyzkoušet jednu cestu s obtížností 7 a jednu s obtížností 9.

GPS
49°38’53.8“N18°32’5.0“E

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz