Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
Tiskovka_07_1_2015 (final)_6
Program klubu FABRIC listopad 2015
14.8.2015
foto: www.popfoto.cz
Slavnosti pivovaru Ostravar znají svůj program: čeká nás hvězdné obsazení
18.8.2015

V 1_7 (ne)galerii – výloze bývalého modního domu Ostravica – právě probíhá výstava grafik a kreseb výtvarnice Michaly Gorbunovové. Výstava nese jméno „Deníky“ a vychází z náčrtů, grafických poznámek a výtvarných střípků nahozených, snad během cest z Litvy, v jejím deníku. Tyto střípky sbírá, třídí a kumuluje do uceleného výtvarného projevu.

Výtvarný projev Michaly je zajímavý svou bezprostředností, není zbytečně „ukecaný“ a je především pravdomluvný a hravý. Opakující se tvary, intuitivně nahozené črty „magických“ značek s odkazem na přírodu budí pocit k navrácení k archaickému výtvarnému jazyku. K dávnověku, k výtvarné citlivosti našich předků, ale také odkazuje na uvědomění si jedinečnosti obrazu – na jedinečnosti místa, kde vznikl a v jakém psychickém rozpoložení byl obraz vytvořen. Jako vzácný artefakt daného místa a času se dají považovat zejména „pohlednice“. Obrazy, které si nechala Michala na poště v Litvě orazítkovat -symbolicky jako cejch jedinečného okamžiku.

IMG_20150811_170435

U grafik Michaly jde cítit rytmus i melodie, vše v harmonickém svazku hraje k divákovi nevšední skladbu. I přes odkazy na minulost je celek aktuální a věřím, že má co říci každému divákovi. Tento vizuální zážitek máte šanci si užit už jen do 28.8., kdy bude výstava ukončena.

1_7 galerie je otevřena každý den a je non-stop k nahlédnutí. Těšíme se na Vaše vizuální zážitky.

Text a foto: Lukáš Kleberc, pedagog a výtvarník

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz