Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
plakatek_zari
Havířská desítka startuje již tuto sobotu
15.10.2015
Ostrava aréna, Kryštof
Poohlédnutí se: Akrobat Richard Krajčo s kapelou Kryštof vládl Ostravě
21.10.2015

První ročník běžeckého závodu na podporu boccii proběhl tuto sobotu v samotném centru Havířova. Podzimní běh pro každého, kdo si chce otestovat své síly, vyzkoušet svou vytrvalost, zocelit své svaly a především podpořit handicapované sportovce, se uskutečnil v sobotní polední čas městskými ulicemi.

IMG_2691

absolutní vítěž Chrascina Marek

Start i cíl čekal na registrované závodníky přímo na havířovském Náměstí Republiky, pod jeho symbolem – kyvadlem.

První běh, jeden okruh na trase dlouhé 2,5 km, odstartoval v o půl jedenácté trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba.  Na startovní čáře bylo připraveno 40 běžců všech možných věkových kategorií. Nejmladší dívce ze startovního pole Aničce Balážové bylo pět let. Umístila se mezi ženami na překrásném třetím místě. Nejstaršímu účastníkovi závodu, panu Jaroslavu Gamanovi, bylo letos osmdesát a na obou startech ho statečně doprovázel jeho čtyřnohý přítel. Tato trať totiž pro ně oba byla „jen“ tréninkem, o hodinu později absolvovali i společně i hlavní závod.

Na hlavní závod startovní pistole vystřelila přesně v půl hodiny před polednem a na trať dlouhou 10 km vyběhlo 211 registrovaných závodníků.  Většina z nich se přišla poprat s myšlenkou, že čtyři 2,5 km dlouhé okruhy centrem Havířova zdolá do 60 minut zapnuté časomíry. Tento cíl se nakonec povedl 155 běžcům ze startovního pole tvořeného z několika roztříděných věkových kategorií.

Nejrychlejší muž třinecký osmnáctiletý mladík Marek Chrascina pokořil časovou hranici těsně pod 34 minut, čímž se stal absolutním vítězem letošního závodu. Stupně vítězů ovládli v absolutních výsledcích výhradně muži do 39 let. Kategorie 40+ a 50+ se ale v žádném případě nenechaly zahanbit, časy jejich vítězů byly s minimální ztrátou do jedné, resp. dvou minut.

Nejrychlejší žena dnešního dne byla naopak z kategorie 40+ dvaačtyřicetiletá sportovkyně Tereza Šádková, která pokořila všechny mladší spolubojovnice a poprala se v závodě s časem těsně nad 43 minut. Na stupních vítězů se tedy nakonec promíchaly obě ženské kategorie.

Doposud jsme hovořili o nejrychlejších. Ale kdo byl vlastně dnešním vítězem? VŠICHNI, kteří se závodu zúčastnili. A to nejen na startu, ale i špalírů povzbuzujících diváků podél celé závodní tratě. Protože dnes zkrátka zvítězil sportovní duch s velkorysou ideou pomoci lidem, kteří mají život a sportování o něco těžší v rámci svého tělesného či mentálního handicapu. A o to přece šlo především.

Výsledky letošního ročníku zde

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz