Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
Foto: archiv Zoo Ostrava
Den zvířat v Zoo Ostrava
1.10.2015
03 (2)
Ostravu oživí loutky – Spectaculo Interesse je tady
1.10.2015

Podpora sportu a zviditelnění méně známých sportovních odvětví je hlavní myšlenkou závodu Havířská desítka, kterou na sobotu 17. října 2015 připravují pořadatelé z triatlonového Sportovního klubu FUGA a klubu boccistů HSC Havířov. Běžci svou účastí podpoří tělesné postižené sportovce, kteří se aktivně věnují upravené verzi pétanque pro vozíčkáře zvané boccie.

plakatek_zari

Pořadatelům se přes léto podařilo zajistit partnery závodu a i díky nim mohli nabídnout prvním 150 přihlášeným závodníkům tričko v ceně startovného zdarma. „Poté, co jsme vyhlásili akci tričko zdarma pro prvních 150, rapidně nám počet přihlášených závodníků stoupl,“ uvádí jeden z organizátorů Martin Kučera. Startovních míst s tričkem v ceně už zbývá jen necelých třicet. Ostatní si mohou tričko objednat a zaplatit při registraci, pár kusů bude k zakoupení i přímo v místě startu závodu. Startovné činí 300 korun s tím, že 100 korun z této částky je určeno na podporu hendikepovaných sportovců, kteří se věnují boccii. „Očekáváme určitě přes 200 závodníků, záležet bude také na počasí,“ dodal Kučera.

SOUTĚŽ O STARTOVNÉ !!! klikni zde

Havirska10_potisk tricka - navrh

Organizátoři navázali spolupráci s městem Havířov, start závodu přesunuli na Náměstí republiky ke známému kyvadlu a přidali kategorii pro handbikery. Účast přislíbil také havířovský rodák, mistr Evropy a halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák, se kterým měli účastníci možnost setkat se již loni nebo frontman havířovské kapely NEBE Petr Harazin.

„Přípravy jsou v plném proudu, naši vyzyvatelé se dál poctivě připravují dle tréninkového plánu. Jejich příběhy můžete sledovat na našem webu. Máme velkou radost, že jsme získali nového partnera závodu, kterým je SANTI Sport, “ říká další z organizátorů Jan Hrabec. Havířovská sportovní prodejna dodala do závodu hlavní ceny. Na závod se veřejně připravuje například náměstek havířovského primátora Ivan Bureš či rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja.

Triatlon kombinuje tři sporty, kterými jsou plavání, cyklistika a běh. Boccia je podobná francouzskému pétanque a je určená především pro hendikepované jedince používající ke své mobilitě vozík. Skvělou vlastností boccii je, že míra postižení není limitující. Pokud přijdete na Havířskou desítku, ať už jako závodník nebo divák, budete si moci bocciu vyzkoušet. Můžete se podílet i drobným příspěvkem v podobě prémiového startovného, jehož výtěžek půjde právě na podporu těchto lidí!

Více o závodu čtěte také zde

Web: www.h10.cz

Facebook: facebook.com/havirska10

 

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz