Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
3g
Na 3G Top class night v ostravském klubu Fabric dorazí Angy Kore, Lucca nebo Orbith
17.9.2015
rapmasters-nahled-
Rapmasters tour je tady aneb legendy českého rapu také v Ostravě
19.9.2015

Podpora sportu a zviditelnění méně známých sportovních odvětví je hlavní myšlenkou závodu Havířská desítka, kterou na sobotu 17. října 2015 připravují pořadatelé z triatlonového Sportovního klubu FUGA a klubu boccistů HSC Havířov. Běžci svou účastí podpoří tělesné postižené sportovce, kteří se aktivně věnují upravené verzi pétanque pro vozíčkáře zvané boccie. I letos organizátoři chystají překvapení v podobě známých osobností ve startovním poli.

logo-page-001

 

SOUTĚŽ O STARTOVNÉ !!! klikni zde

Přípravy na letošní historicky první ročník Havířské desítky běží v plném proudu. Organizátoři navázali spolupráci s městem Havířov, start závodu přesunuli na Náměstí republiky ke známému kyvadlu a přidali kategorii pro handbikery. Účast přislíbil také havířovský rodák, mistr Evropy a halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák, se kterým měli účastníci možnost setkat se již loni nebo frontman havířovské kapely NEBE Petr Harazin.

Na své si přijdou jak trénovaní běžci a vytrvalci, tak začátečníci či méně zkušení atleti. Hlavním závodem bude běh na 10 000 metrů, který odstartuje v poledne na Náměstí Republiky v centru Havířova. Pro ty, kteří si ještě na deset kilometrů nevěří, bude dopoledne připraven závod na 2 500 metrů. Mezi těmito dvěma běhy bude zařazen závod na 15 000 metrů pro hendikepované sportovce na handbicích. To jsou speciálně konstruovaná kola, která pohání šlapání horními končetinami. Mimo jiné se na Havířovskou desítku připravuje i náměstek havířovského primátora Ivan Bureš, fanoušek AZ Havířov vystupující pod pseudonymem J. R. a paní Vanda Hrabcová, která se začala běhu věnovat nedávno a pilně trénuje pod taktovkou svého syna.

Startovné činí 300 korun s tím, že 100 korun z této částky je určeno na podporu hendikepovaných sportovců, kteří se věnují boccii. Kdo bude mít zájem, může si rovněž za 200 korun zakoupit památeční tričko. Náhled trička si můžete prohlédnout na webových stránkách a facebooku Havířské desítky.

Zájemci o závod se mohou online registrovat na oficiálním webu. Muži jsou rozděleni do tří kategorií. Kategorie A do 39 let, Kategorie B 40 – 59 let a kategorie C nad 60 let. Pro ženy je vytvořena kategorie pouze jedna. Zvláštní skupina je samozřejmě pro handbikery.

Pro prvních deset registrovaných je připravena regenerační masáž po závodě zdarma. Dalších deset registrovaných dostane padesátiprocentní slevu a každý desátý až do první stovky rovněž obdrží padesátiprocentní slevu na masáž.

Triatlon kombinuje tři sporty, kterými jsou plavání, cyklistika a běh. Boccia je podobná francouzskému pétanque a je určená především pro hendikepované jedince používající ke své mobilitě vozík. Skvělou vlastností boccii je, že míra postižení není limitující. Pokud přijdete na Havířskou desítku, ať už jako závodník nebo divák, budete si moci bocciu vyzkoušet. Můžete se podílet i drobným příspěvkem v podobě prémiového startovného, jehož výtěžek půjde právě na podporu těchto lidí!

TIP: Během víkendu sledujte naši facebookovou stránku, bude totiž spuštěna soutěž o startovné na Havířskou desítku!

Web: www.h10.cz

Facebook: facebook.com/havirska10

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz