Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
IMG_4258 - Copy
Poohlédnutí se: Rapmasters tour
11.10.2015
IMG_2112
Havířská desítka 2015 je za námi!
18.10.2015

Obnova tradice běhů ve městě Havířově je za dveřmi. Organizátoři spřátelených sportovních jednot triatlonistů a boccistů hlásí téměř 200 registrovaných běžců. Na start se postaví zpěvák kapely Nebe Petr Harazin, náměstek primátora Ivan Bureš či sekretář hokejového AZ Havířov Robin Pavlas. Hlavní závod na deset kilometrů startuje tuto sobotu půl hodiny před polednem na Náměstí republiky.

plakatek_zari

„Těší nás zájem ze strany veřejnosti, aktuálně je přihlášených již přes dvě stě závodníků. Samozřejmě bude možnost registrovat se i na místě za cenu 300,- Kč.“ uvedl jeden z organizátorů Lumír Hlaváč. Ze startovného se budete 100 korunami podílet na podpoře hendikepovaných boccistů. Startovné na závod na 2,5 km je 100,- Kč, přičemž polovina půjde na podporu hendikepovaných boccistů. V září organizátoři spustili akci, při které nabízeli pamětní tričko k předem zaplacené registraci zdarma. Několik kusů je vyrobených navíc, takže si zájemci budou moci pamětní tričko prvního ročníku Havířské desítky zakoupit i na místě.

Hlavním závodem je běh na deset kilometrů, který odstartuje na havířovském Náměstí republiky u známého kyvadla. „Poběží se dolů podél dětského parku na ulici Na nábřeží, z ní se poté přeběhne na cyklostezku a po ní se v opačném směru běžci vrátí. Okruh je zakončen výběhem do mírného kopce zpět na náměstí. Jeden okru měří dva a půl kilometru, na závodníky tedy čekají okruhy celkem čtyři,“ uvádí další z organizátorů Jan Hrabec z SK FUGA. Podrobný nákres včetně postřehů a doporučení jak správně rozvrhnout tempo na trati naleznete na webových stránkách závodu. Hobby závod na 2,5 kilometru startuje v 10:30, hlavní závod pak o hodinu později. Registrace bude otevřena od 8 hodin, uzavře se o půl jedenácté. V době od 9 do 15 hodin bude omezen provoz silniční dopravy.

mapa_final

Organizátoři si připravili i doprovodnou soutěž nazvanou „železný čas“. SK FUGA sdružuje triatlonisty specializující se na dlouhý triatlon, tedy kombinace 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a běžeckého maratonu 42,2 km.  „Letos jsem se rozhodl, že trať Havířské desítky uběhnu jako závěr těžkého plaveckého tréninku. Plavecký trénink trval 2 hodiny a uplaval jsem celkem 5,5km. Už v průběhu tréninku jsem si nadával, co jsem to na sebe vymyslel. Ve vodě jsem se pěkně odrovnal a po tréninku necítil ruce, záda a ramena. Na 10km běhu jsem neměl ani pomyšlení,“ přibližuje několikanásobný Ironman Lumír Hlaváč z SK FUGA. Nakonec se překonal a trať zaběhl za 43:31 a tím stanovil železný čas pro rok 2015. Kdo se mu nejvíce přiblíží, získá speciální cenu, kterou je sladké překvapení a startovné na příští ročník Havířské desítky.

V prostoru cíle a startu budou připraveny stánky s běžeckým zbožím, ale také stánek jednoho z organizátorů Handicap sport clubu Havířov, ve kterém si budete moci zahrát bocciu proti prvoligovému hráči. Ve vyhřívaném stánku Mobilní fyzioterapie bude možno si před závodem nechat zatejpovat bolestivé partie, či po závodě podstoupit příjemnou regenerační masáž.

Závod je jedním z výsledků spolupráce výše zmíněných sportovních oddílů SK FUGA A HSC Havířov, snahou je také zviditelnit méně známá sportovní odvětví, kterými boccia a triatlon jsou.  „Část startovného podporuje na podporu boccistů, kteří se na závodě podílí v roli organizátorů,“ dodal Martin Kučera, třetí hlavní organizátor. „Zveme běžce i fanoušky, protože do Havířova se v sobotu vrací tradice městských běhů a u toho by neměl nikdo chybět,“ uzavírá.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

8:00 – 10:00 registrace a přihlašování do závodu na 2 500 metrů

8:00 – 10:30 registrace a přihlašování do závodu na 10 000 metrů

10:30 start běžeckého závodu na 2 500 metrů

11:15 ukončení běžeckého závodu na 2 500 metrů

11:30 start Hlavního závodu na 10 000 metrů

12:45 předpokládaný konec Hlavního závodu na 10 000 m

13:00 slavnostní vyhlášení a předávání cen

Tisková zpráva

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz