Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
brioni
Brioni Boutique Hotel
8.3.2015
mercure 1
Hotel Mercure Ostrava
8.3.2015

Po rekonstrukci v roce 1996 nabízí Hotel Palác Elektra k ubytování 16 pohodlně zařízených apartmánů s vybavenou kuchyňkou a sociálním zařízením. Samozřejmostí je telefon, připojení k internetu a televize. Apartmány jsou jednopokojové, dvoupokojové a čtyřpokojové.

Dvoupokojový má kromě ložnice i obývací pokoj, čtyřpokojový je uspořádán jako mezonet a navíc má další ložnici, jídelnu a druhou koupelnu s pračkou. Apartmány jsou vhodné jak ke krátkodobým, tak i ke dlouhodobým pobytům.

elektra 2
V budově hotelu se nachází Restaurace U Kocoura s nabídkou české kuchyně. JET SET kavárna Elektra navazuje na legendární prvorepublikovou kavárnu. Je vybudována v elegantním vídeňském stylu. Vedle vzácných materiálů využitých v interiéru jsou dominantou velkolepého prostoru umělecká díla zapůjčena od Galerie výtvarného umění v Ostravě – obrazy i sochy výrazných uměleckých osobností. Kromě výtečné kávy a vybraných delikates nabízí i snídaně.

elektra 1

Svým umístěním v centru města nabízí hotel návštěvníkům velký výběr nejrůznějších aktivit. V jeho blízkosti jsou banky, pošta, obchodní a zábavné centrum Nová Karolina, Slezkoostravský hrad, umělecká galerie, proslulá Stodolní ulice a industriální stavby.

Před hotelem je zastávka MHD. Na Hlavní nádraží jsou to 3 kilometry, autobusové nádraží je 1 kilometr. Parkoviště a stanoviště taxíků poblíž hotelu.

Z historie hotelu:

Čtyřposchoďová budova byla vystavěna pro období První republiky ve funkcionalistickém stylu. Bývalý Hornický dům, později Palác Elektra, měl velmi známou a oblíbenou kavárnu, bar a restauraci.
Kavárna, kterou si oblíbil mj. Oldřich Nový a Voskovec&Werich, s malými přestávkami fungovala od roku 1926-2006. V baru „Cristal-pavilon“ účinkovali varietní umělci a v budově bylo situováno i kino Elektra. Původní zařizovací předměty kavárny a restaurace ve stylu art deco byly roku 1992 nenávratně rozkradeny. V letech 2005-06 byl interiér kavárny a restaurace zcela zničen necitlivou přestavbou. Samotná budova je prohlášena za kulturní památku.

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz