Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
program divadla aktualní měsíc
Dům kultury Akord : Program
9.3.2015
best western 1
Best Western Hotel Vista Ostrava
11.3.2015

Na delší misi přijede do Ostravy přední čínský dirigent Tao Fan. Čeká jej zde společně s Janáčkovou filharmonií náročný program v podobě dvou koncertů a nahrávání. Vše začne 17. března, kdy se Fan představí i v roli skladatele, protože začne nahrávání jeho vlastních skladeb. Následovat bude 19. března od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy koncert nazvaný Hudební pohlednice z Pekingu. Během večera v nastudování ostravského orchestru a jeho pod taktovkou zazní 12 skladeb pro soprán (sopranistka Wu Chun-Yan) a orchestr. Při jejich komponování se Fan nechal inspirovat svým rodným městem. Součástí koncertu bude také výstava čínských kulturních předmětů. Vstupné na koncert je opravdu lidové, pořídíte je za 50 Kč.

Tao Fan

V dalším týdnu 26. a 27. 3. pak tentýž dirigent bude řídit JFO při koncertu symfonického cyklu.  V programu zazní kromě Lisztova Mefistova Valčíku č. 1 a Čajkovského Čtvrté symfonie, Koncert pro violu z díla Miklóse Rózsy. Sóla se ujme krásná a temperamentní violistka Kristina Fialová. Díky nebývalému talentu a usilovné práci dosáhla navzdory svému mládí řady mezinárodních úspěchů. Hraje na vzácnou italskou violu „Carl Giuseppe Testore – Contrada 1745“ a její smyčec je z ateliéru mistra Petra Auředníka. Momentálně studuje HAMU v Praze, paralelně také Dánskou královskou vysokou hudební školu v Kodani a od loňského října ještě i Hochschüle für Musik v Drážďanech. Rózsův koncert se Fialová v tomto roce chystá nahrát i na CD.

Tao Fan zná ostravský orchestr již poměrně dobře. Počátkem října 2012 dirigoval totiž v Ostravě koncert Velkého symfonického cyklu a na bezprostředně následujícím čínsko-korejském turné řídil koncert JFO v Pekingu (14. 10.). Janáčkova filharmonie zde nadchla publikum Smetanovou Vltavou, Stravinského Ptákem Ohnivákem a celosvětově proslulou Dvořákovou Novosvětskou. V Číně se tehdy ostravský orchestr představil vůbec poprvé a hned s nebývalým úspěchem, což nyní na přelomu roku při dalším zájezdu opětovně potvrdil.

Tao Fan obdržel v Číně prestižní titul – „National First Class Conductor“. Po ukončení studia v Šanghaji (jeden z nejlepších v ročníku) byl Tao Fan v roce 1995 jmenován dirigentem Národního rozhlasového a filmového symfonického orchestru.

Spolupracoval s orchestry v Evropě, v USA, předními orchestry v Číně a také s řadou vynikajících mezinárodních hudebníků a sborů. Je charakterizován jako přesný a vášnivý dirigent s bezchybnou technikou. V roce 2000 získal zvláštní cenu poroty na Mezinárodní Sibeliově dirigentské soutěži ve Finsku. Jury konstatovala, že „Fanova schopnost řídit orchestr je skvělá, a je vynikajícím profesionálem.“ Světově proslulý dirigent Esa-Pekka Salonen, předseda poroty, byl extrémně nadšený Fanovou interpretací Stravinského Svěcení jara. Výsledkem bylo udělení stipendia ke studiu právě u Salonena a vystoupení na jednom z finských hudebních festivalů, které vysílal finský rozhlas i televize.

 

***

Hudební pohlednice z Pekingu

  1. 3. 2015, 19 hodin

Dům kultury města Ostravy

 

Mimořádný koncert, na kterém zazní 12 skladeb pro soprán a orchestr. Autorem hudby je čínský dirigent Tao Fan, který se při komponování nechal inspirovat svým rodným městem – Pekingem.

 

Účinkují:

Wu Chun-Yan – soprán

Janáčkova filharmonie Ostrava

Tao Fan – dirigent

 

Vstupné: 50 Kč

 

***

Fialové                viola

A Čajkovského Čtvrtá                                                                                

  1. a 27. 3. 2015, 19 hodin

Dům kultury města Ostravy                                                                    

 

Program:                                                                                                                         

  1. Liszt: Mefisto waltz č. 1
  2. Rózsa: Koncert pro violu a orchestr
  3. I. Čajkovskij: Symfonie č. 4 f moll

 

Účinkují:

Kristina Fialová – viola

Janáčkova filharmonie Ostrava

Tao Fan – dirigent

 

Vstupné: 200-240 Kč

 

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz