Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
slavnosti ostravaru
Ostravar odtajnil všechny hvězdy 17. Slavností pivovaru: Tři sestry, Čechomor, britští Shoshin i speciální vystoupení Richarda Krajča
7.5.2017
colours17
Colours of Ostrava zahájí ve středu alt-J a Imagine Dragons, zakončí v sobotu Jamiroquai a Justice
26.5.2017

Ostravské letní shakespearovské slavnosti letos oslaví 10. jubileum. Budou nejdelší a největší ve své historii. Jejich diváci se mohou těšit nejen na představení z loňského ročníku, ale i na obnovenou premiérou vůbec nejúspěšnější inscenace slavností – Komedie omylů. Po desíti letech se na ostravských shakespearovských prknech také objeví Jan Tříska v inscenaci Pocta Shakespearovi. Kromě letní klasiky se diváci mohou také těšit na divadla až z dalekého Hongkongu anebo Indie.

Ostravské shakespearovské slavnosti oživují nádvoří Slezskoostravského hradu už celých „kulatých“ deset let. Po tuto dobu díky nim mají ostravští diváci možnost vidět ožívat postavy z inscenací Williama Shakespeara prostřednictvím předních českých a slovenských herců, známých nejen z divadelních scén, ale i televizních obrazovek a filmových pláten.

Slavnostní večer 10. ročníku Letních shakespearovských slavností zahájí, stejně jako kdysi ten první, ve své obnovené premiéře Komedie omylů v režii Petera Gábora. Komedie omylů je stručnou a svižnou hrou plnou vtipných dialogů a filozofických bonmotů. Všechny tyto kvality zachovává a rozvíjí překlad Martina Hilského, jak obvykle s brilantností a nápaditou poetičností.

V rozjařené frašce, těžící ze záměny dvou párů identických dvojčat, uvidíme komediografy Národního divadla moravskoslezského Jiřího Sedláčka a Vladimíra Poláka, kteří excelují v rolích identických sluhů Dromia syrakuského a Dromia efezského. Jako švihácký kupec Antifolus syrakuský se představí Petr Sýkora, jeho dvojče ztvární Marek Holý. Při svém uvedení inscenace sbírala pochvalné recenze a potlesky na otevřené scéně.

Program slavností dále opět obohatí výjimečný projekt – Pocta Shakespearovi. Humorné i vážnější dialogy a sonety v podání oblíbených herců, to vše obohaceno živou hudbou a zpěvem. V hlavní roli se představí Jan Tříska.

Pocta Shakesporovi (na snímku Jan Tříska)

Pocta Shakesporovi (na snímku Jan Tříska)

Komponovaný pořad vznikl ve spolupráci s profesorem Martinem Hilským a diváci si vychutnají humorné i vážnější dialogy z her jako Zkrocení zlé ženy, Král Lear, Richard III. nebo Kupec benátský. To vše obohatí i živá hudba a zpěv.

Vedle Jana Třísky vystoupí Ladislav Hampl, Zdeněk Hruška, Mojmír Maděrič, Máša Málková, Zuzana Slavíková, Simona Vrbická, Vendula Křížová a další. Večerem v režii Václava Lautnera provází Martin Hilský.

Dále se diváci mohou těšit na inscenace Hamlet (T. Savka, M. Etzler, P. Gajdošíková a další), Večer tříkrálový aneb cokoli chcete (T. Měcháček, M. Timková, M. Doležalová, O. Rychlý, N. Boudová, V. Kopta a další) a Mnoho povyku pro nic (V. Jílek, P. Čtvrtníček, J. Révai, P. Horváthová a další).

Mnoho povyku pro nic

Mnoho povyku pro nic

Ve spolupráci se slavným londýnským divadlem Globe a Gdaňským shakespearovským festivalem letos organizátoři připravují divákům opravdu netradiční podívanou. Z Číny přijede s inscenací Titus Andronicus 2.0 divadelní soubor TANG SHU-WING THEATRE STUDIO a z Indie budeme hostit divadelní skupinu Kalyani Kalamandalam s hrou Macbeth Mirror.

Tato představení jsou výjimečná a v Evropě budou ke zhlédnutí pouze v Ostravě, Gdaňsku a Londýně. Všechna tato představení budou hrána v původním jazyce a opatřena českými titulky.

Celý festival v Ostravě ukončí komedie plná bláznivých situací a milostných zápletek – Jak se vám líbí, kterou v letošní sezóně bude možnost vidět naposledy.

Jubilejní desátý ročník Letních shakespearovských slavností Ostrava se bude konat od 17. července do 10. srpna 2017. Všechna představení budou začínat ve 20:30 hod. a cena vstupenek začíná již od 260 korun. Lístky je možno zakoupit již od 4. 5. 2017  na stránkách festivalu anebo v síti Ticketportal.

Více informací o letošním programu, repertoáru, cenách a dostupnosti vstupenek, možných slevách naleznete na oficiálním webu.

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz