Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
IMG_3589
Slavnosti pivovaru Ostravar nabídly tři scény a nové pivo Ostravar Ruby
31.8.2015
IMG_3834
Poohlédnutí se: Havířovské slavnosti 2015
7.9.2015

Začátek školního roku se v ostravské zoo ponese v duchu nočního života. V tomto týdnu se uskuteční hned dvě akce odhalující tajuplný život nočních savců.

MEZINÁRODNÍ NOC PRO NETOPÝRY 2015

Přednáškový cyklus Zajímavosti ze světa zoologie po prázdninové přestávce pokračuje. Září patří akci věnované netopýrům. Tato akce se koná tradičně na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě. Letos se ve středu 2. září v Zoo Ostrava uskuteční její 19. ročník. Dozvíte se více o životě těchto jediných aktivně létajících savců, jejich výzkumu a ochraně. A pokud počasí dovolí, následovat bude i procházka po zoo s detektorem. Akci povede Martin Gajdošík z České společnosti pro ochranu netopýrů.

Foto: Outloň váhavý, Lucie Čižmářová

Foto: Outloň váhavý, Lucie Čižmářová

Kdy: středa 2. září, 18:00

OCHRANA OUTLOŇŮ V INDONÉSII

O den později pak proběhne přednáška věnovaná tajemnému primátu z jihovýchodní Asie – outloni váhavému. Tato menší poloopice je v Indonésii ve velkém ilegálně odchytávána ve volné přírodě a na tamních trzích prodávána jako domácí mazlíček. V indonéštině se outloň nazývá kukang. A stejně tak se jmenuje i projekt, který probíhá na Sumatře a jehož cílem je oslabení nelegálního obchodování a ochrana outloňů. Aktivity na místě koordinuje František Příbrský, terénní pracovník Zoo Ostrava, který v těchto dnech pobývá v České republice a přijede do Ostravy projekt představit.

Kdy: čtvrtek 3. září, 16:00

Obě akce proběhnou ve výukovém centru Zoo Ostrava a vstup na ně je zdarma.

Pozvanka_2015

 

 

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz