Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
12392034_1113366622021239_5434933934050531119_n
Janáčkova filharmonie uvádí originální Smartphonii
22.1.2016
Plato-Zanna-Kadyrova-Alice-Nikitinova05
Galerie Plato uvede výstavu dvou ukrajinských umělkyň
4.2.2016

Následující sobotu centrum Ostravy ožije a noc bude patřit šesti místním klubů. Již podruhé se uskuteční PENDL Ostravská klubová noc. Hlavními hvězdami tohoto ročníku jsou pop-rockoví UDG a hip-hopové duo Orikoule, či písničkář Xavier Baumaxa. Novinkou letošního roku je diskuzní scéna.

Pendl je festival, který na jeden den spojí šest vybraných klubů v centru Ostravy a představí více než třicítku kapel. Loni si odbyl svou premiéru a nutno dodat, že velmi úspěšnou. Akce hudební dramaturgií kopíruje různorodost klubů, ve kterých se festival koná.

Smyslem Pendlu je mimo jiné i to, aby se skalní fanoušci jednoho klubu podívali do jiných klubů, takže kapely žánrově mícháme a možná pro někoho umisťujeme překvapivě do klubu, kde by tuhle kapelu nečekal, ale vše je záměrem. Odtud pramení i samotný název festivalu,“ říká jeden z pořadatelů a provozovatel klubu Barrák, Marcel Palovčík.

Foto: Orikoule

Foto: Orikoule

Druhý ročník je rozšířen nově o diskuzní scénu směřovanou na témata hudební klubové scény nejen v rámci České republiky, ale celé Evropy. Organizátoři slibují přední české odborníky a vystoupení evropských umělců. „Chceme kromě zábavy, o které je festival především, přinést i nějakou vzdělávací linku a projevit zájem o vývoj klubové scény v České republice“, říká Filip Košťálek, zakladatel festivalu. „Do budoucna by se tak Pendl mohl stát jednou ze zásadních akcí, které udávají směr české klubové scény“, dodává Filip Košťálek.

poster

Organizátoři připravili také zlepšení služeb a celkového pohodlí zúčastněným fanouškům, lépe bude hlídána kapacita jednotlivých scén, delší prostoje mezi programovými body zajistí optimální nazvučení kapel a taky pohodlnější přesuny lidí mezi kluby. Aby toho nebylo málo, zůstanou některé podniky nabízející občerstvení v centru otevřené i v nočních hodinách a poskytnou účastníkům festivalu sortiment za zvýhodněnou cenu.

pendl 2016 lineup

Limitovaný počet vstupenek 300 ks za cenu 190 Kč je v prodeji na serveru GoOut.cz. Více informací o Ostravské klubové noci a předprodeji na facebookovém profilu festivalu a webu www.pendlostrava.cz.

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz