Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
Šumbark zámek foto z roku 2012
Havířovská historie a Zámeček
14.5.2016
colours2017
Colours of Ostrava 2017
4.6.2016

More

16.2.2020

Ostravské Trojhalí hostilo v sobotu první ročník akce Ostrava Fashion Weekend – několika bloků výběrových módních přehlídek, představujících práci špiček tuzemské i zahraniční fashion scény.

Po pátečním slavnostním openingu v hotelu Imperial se již zraky a objektivy všech milovníků módy začaly upínat k přehlídkové sobotě. První na pořadu dne byla ještě konference o módě a práci Barbory Nesvadbové, která poodhalila pozadí fungování módního magazínu.

V odpoledních hodinách se již ale všechna pozornost v obřím, otevřeném prostoru přenesla na široký bílý pás – přehlídkové molo, připomínající přistávací plochu letadel – runaway. To bylo umístěno přímo na betonové podlaze haly. Výška účinkujících modelek ale udělala své, a tak diváci sedící na připravených VIP křesílkách vzhlíželi k jednotlivým přehlídkám vzhůru.

Scéna byla realizována minimalisticky. To ve spojení s hlasitou experimentální hudbou, netradičním spojením elektronických beatů a naživo hrající violoncellistkou, jen podtrhovalo a umocňovalo dojmy z prezentovaných kolekcí. Prosklenými střešními panely navíc pronikalo do prostoru jemné světlo, vše tedy působilo čistě a líbivě.

ofw

První blok zahájili účastníci soutěže School for Très Chic!, následovaní známou českou značkou Dara bags, vyrábějící stylové kabelky a doplňky, střední školou designu a módy z Prostějova a polskou značkou Mikov, která předvedla avantgardně punkové kožené kousky z nejnovější kolekce Freemason 2016.

Po přestávce, kávě a zeleninovém freshi přišla na řadu hlavní část programu – večerní blok návrhářů zvučnějších jmen.

Prakticky každý návrhář zaujal publikum po svém, přičemž paleta jednotlivých stylů byla více než široká. Od elegance a večerních rób Miroslavy Talavaškové, přes materiálově i technicky zvládnutou kolekci Denisy Dovalové, nositelný kostýmkový styl Mirky Horké až po experimentálnější pánskou kolekci Petra Kaloudy.

Barevností předčila snad všechny polská designérka Klaudia Markijewicz, následována luxusní a odlehčenou kolekcí slovenské módní stálice Beáty Rajské. Pomyslný vrchol večera pak patřil jménu Oscar de la Renta, respektive aktuální kolekci stejnojmenné značky založené tímto dominikánským návrhářem, který se proslavil svými modely pro první dámy amerických prezidentů.

Na afterparty bylo možné potkat hned několik předních českých celebrit, fashionistů nebo fotografů, dát si něco dobrého k pití, vstřebat a řádně prodiskutovat právě zhlédnuté kolekce.

Podle zájmu veřejnosti i kvality celé akce jsme si jisti, že jsme nebyli na podobné akci v Trojhalí naposledy. A kdo ví? Třeba se v roce 2017 vyklube z “pouhého” weekendu plnohodnotný, týden trvající fashion week.

Text: Jan Kotlář

Napsat komentář