Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
Of Monsters and Men_mail
Of Monsters and Men – Islanský indiefolk na Colours of Ostrava 2016
6.1.2016
novorocni_koncert_kopie_2
Pozvánka – Novoroční koncert Města Havířov
8.1.2016

Druhý ročník festivalu PENDL – Ostravská klubová noc odtajnil kompletní program. Během akce vystoupí více než třicítka kapel v šesti klubech centra Ostravy. Těšit se můžete na Orikoule, dvojici složenou z legendárních zakladatelů českého hip-hopu Jamese Cole a Oriona. Toto hvězdné duo doplní například UDG, Prago Union, či písničkář XavierBaumaxa.

UDG

Foto: UDG

Pendl hudební dramaturgií kopíruje různorodost klubů, ve kterých se festival koná. Loni si odbyl svou premiéru a nutno dodat, že velmi úspěšnou. Do druhého ročníku kráčí s programem, který fanouškům klubové scény slibuje opět dobrou zábavu.

Smyslem Pendlu je mimo jiné i to, aby se skalní fanoušci jednoho klubu podívali do jiných klubů, takže kapely žánrově mícháme a možná pro někoho umisťujeme překvapivě do klubu, kde by tuhle kapelu nečekal, ale vše je záměrem. Odtud pramení i samotný název festivalu,“ říká jeden z pořadatelů a provozovatel klubu Barrák, Marcel Palovčík.

Foto: Orikoule

Foto: Orikoule

Druhý ročník je rozšířen nově o diskuzní scénu směřovanou na témata hudební klubové scény nejen v rámci České republiky, ale celé Evropy. Organizátoři slibují přední české odborníky a vystoupení evropských umělců. „Chceme kromě zábavy, o které je festival především, přinést i nějakou vzdělávací linku a projevit zájem o vývoj klubové scény v České republice“, říká Filip Košťálek, zakladatel festivalu. „Do budoucna by se tak Pendl mohl stát jednou ze zásadních akcí, které udávají směr české klubové scény“, dodává Filip Košťálek.

poster

Organizátoři připravili také zlepšení služeb a celkového pohodlí zúčastněným fanouškům, lépe bude hlídána kapacita jednotlivých scén, delší prostoje mezi programovými body zajistí optimální nazvučení kapel a taky pohodlnější přesuny lidí mezi kluby. Aby toho nebylo málo, zůstanou některé podniky nabízející občerstvení v centru otevřené i v nočních hodinách a poskytnou účastníkům festivalu sortiment za zvýhodněnou cenu.

Festival se uskuteční v sobotu 6. února v klubech Cooltour, Barrák, Dock, Plan B, Marley, Stará aréna a Atlantik, kde bude situována diskusní scéna.Limitovaný počet vstupenek 300 ks za cenu 190 Kč je v prodeji na serveru GoOut.cz. Více informací o Ostravské klubové noci a předprodeji na facebookovém profilu festivalu a oficiálním webu.

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz