Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
foto: pivniinfo.cz
Minipivovar Nová Sladovna Opava
14.3.2014
foto:pivni.info
Pivovar Radas Střítěž
14.3.2014
Zobrazit více
foto:hory.cz

foto:hory.cz

Pivovar Excelent se nachází v Rýmařově v okrese Bruntál v krásné turisticky velmi významné lokalitě Hrubý Jeseník. Minipivovar hostinský pivovar a hotel Excelent se nachází v nově zrekonstruované budově nedaleko náměstí v Rýmařově.

foto: vhospode.cz

foto: vhospode.cz

První zmínky o vaření piva v této lokalitě sahají až do roku 1561, jenže tohoto léta byl pivovar a skoro celé město zničeno mohutným požárem. V roce 1609 pivovar znova vyhořel a byl znova rekonstruován. Nový pivovar který stojí na nynějším místě byl postaven v roce 1661 a vydržel až do roku 1790 kdy jej o 5 zasáhl požár, tentokrát ale zničil pivovar do základů, pivovarníci měli na toto smůlu stalo se tak po pěti letech kdy byla pivovaru pořízena velká sladovna a velká přestavba. Naštěstí to byl poslední požár, který Rýmařov postihl.

foto:hory.cz

foto:hory.cz

Po nově vybudovaném pivovaru který vystřídalo nespočet majitelů stojí dodnes. Finální rekonstrukce a vybudování hotelu Excelent začalo rokem 1995.
Hostinský pivovar Excelent  nabízí návštěvníkům a pivním příznivcům 11 % Světlý ležák Excelent, který v roce 2011 získal 2. místo v prestižní Jarní ceně českých sládků v kategorii „světlý ležák“ a 13 % Polotmavý speciál Excelent, který vyhrál první místo stejné soutěže v kategorii „polotmavý speciál“ v roce 2009. Pivovar také každoročně při zvláštních příležitostech vaří svoje pivní speciály. Hostinský pivovar vyrábí pivo tak, aby bylo bez přídavků a následné tepelné úpravy. Tedy pivo živé, nepoškozené filtrací nebo pasterací. V pivu tak zůstávají látky příznivé pro lidské tělo jako jsou enzymy, vitamíny řady B, kyselina listová, vápník, fosfor, draslík, hořčík a v neposlední řadě antioxidanty.

dobova kresba pivovaru Excelent foto:excelent.cz

dobova kresba pivovaru Excelent foto:excelent.cz

Pro návštěvníky je připraven krásný horský hotel Excelent který poskytuje střechu nad hlavou žíznivým turistům,rodinám i lyžařům a Krásnou českou restauraci s výborným denním menu a klasickou českou kuchyní a místními horskými specialitami.

foto:portalymest.cz

foto:portalymest.cz

adresa:
Pivovarská 14, 795 01 Rýmařov, CZ
tel.: +420 554 211 777
www.excelent.cz

e-mail: hotel@excelent.cz
Otevírací doba:
Pondělí – Čtvrtek 11:00 – 23:00
Pátek – Sobota 11:00 – 01:00
Neděle 11:00 – 23:00

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz