Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
Outloň-váhavý_foto-Lucie-Čižmářová
Noční život v Zoo Ostrava
1.9.2015
pkn2
Další PechaKucha Night Ostrava proběhne v Trojhalí Nová Karolína
9.9.2015

První záříjový víkend navštívily Havířov a jeho Havířovské slavnosti hvězdy pop music, metalu i rocku. Desetitisíce návštěvníku potěšil pestrý lineup, spousta jídla a mnoho doprovodných atrakcí, mezi něž patřila skate U rampa, workshop graffiti umělce Khomy, kolotoče, Pepsi adrenalin stage a další.

 

První den koncertovali Modern Talking, kteří jistě patřili k hřebům večera. Zahráli své největší hitovky a návštěvníky tak vrátili do 80. let. Zazněly hity jako  „You’re My Heart, You’re My Soul“,  „Give Me Peace On Earth“ a mnohé další. Tito němečtí pánové byli ve skvělé formě, což fanoušci náležitě ocenili bouřlivým potleskem.

IMG_3834

 

Kapela CITRON, která zde pravděpodobně odehrála poslední koncert ve své původní sestavě také dostala mocný ohlas publika. Kapela Guano Apes, která patřila k headlinerům Havířovských slavností, fanouškům naservírovala pěknou hard rockovou masáž. Publikum sice nereagovalo dle představ frontmanky Sandry – ta byla tak trochu znuděná z nechápajícího publika, které nedokázalo reagovat na jednoduché a prosté požadavky. Podle toho taky pak koncert vypadal… (že v roce 2015 publikum neumí tři slova anglicky je tragikomické…)

IMG_3914

 

Druhý den byl o něco kvalitnější. Přišlo více lidí, což se trochu podepsalo nad frontami na né úplně zmáknutém sestavení areálu městského sportovního areálu. Pivní stánky by měly být rozmístěny lépe a ne se soustředit jen na jedno místo. Prodej vstupenek byl opět stejný propadák jako v posledních letech. Nebyla možnost předprodeje, možnost koupě lístku na oba dny, byly pouze 4 výdejní pokladny, které vytvořily návštěvníkům nejednu  vrásku na tváři. A ukázkové komunistické fronty (jako na banány). Toto byly jediné mínusy, které již několik let slavnostem vládnou, přitom je to tak jednoduché. Stačí jen udělat malé změny ke spokojenosti všech.

Koncerty Arakain s Lucií Bílou a Vojty Dyka patřily k nejlepším vystoupením, které zde zazněly. Vojtova početná parta vykouzlila úsměvy na tvářích fanoušků všech věkových kategorií. Jako třešnička na dortu a završení slavností byl opět metal. Švédští Hammerfall přinesli do Havířova metalovou smršť nejvyššího kalibru, perfektní nazvučení a dekora, a udělali tak krásnou, sic temnou tečku nad tímto svátkem kultury v Havířově.

IMG_3817

Doufáme, že se organizátoři poučí, a příští rok to bude o třídu lepší, doufáme také, že přibude další scéna. Tak jak to bývalo před lety s goodvibration stagí pro mladší publikum 

Komentáře

1 Komentář k "Poohlédnutí se: Havířovské slavnosti 2015"

Informovat o

Řadit podle:   nejnovější | nejstarší | Nejvíce hodnocené
Radim
Host
Radim
4 roků 2 měsíců před

To s těmi frontami docela popletli. První den byla 2 hodinová druhý den jsem tam nestál ani 3 minuty úplný opak 🙂

wpDiscuz