Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
rwe city cross sprint
Poohlédnutí se: RWE City Cross Sprint 2015
15.3.2015
harmony hotel 1
Harmony Club Hotel Ostrava
17.3.2015

Adam Ondra zavítal do Ostravy při příležitosti povykládat nám o jeho veleúspěšném uplynulém roce. Akce pod  jménem Adam Ondra “trénink s mistrem“ proběhla v lezeckém centru Tendon Blok. Nejenže jsme byli u toho, ale také jsme pro Vás připravili s tímto skvělým lezcem rozhovor.

foto: Adam Stejskal

foto: Adam Stejskal

 Ze začátku bych ti chtěl pogratulovat k loňskému double.. Jak zpětně hodnotíš loňskou sezónu?

Tak určitě byla velice úspěšná. Hlavní cíl, který jsem si na začátku stanovil – mistrovství světa na obtížnost, ten jsem splnil. A mistrovství světa v boulderingu, to už byla třešnička na dortu.

Adam na Bloku foto:Pepe

Adam na Bloku
foto:Pepe

To je skvělý výkon. Myslím, že jsi jediný komu se to povedlo v jedné sezóně..

Ano, získat oba tituly v jedné sezóně, se zatím žádnému jinému sportovnímu lezci nepodařilo.

Adam na Bloku foto:Pepe

Adam na Bloku
foto:Pepe

Rád bych se vrátil k tvým začátkům, v kolika letech jsi začal lézt?

To se nedá úplně tak říct, narodil jsem se do horolezecké rodiny. Rodiče mě brali na skály už od malička. Hrál jsem si v prachu a špíně dole pod skalami a nějak postupně to přešlo od houpání se na laně až k serióznímu lezení. Sedák mi rodiče pořídili ve čtyřech letech, ale pořádně lézt jsem začal okolo šesti let.

foto: wiki

foto: wiki

Věnuješ se také jiným aktivitám? Lezení na takové úrovni musí být jistě velmi časově náročné.

Tak jako dítě jsem byl vedený univerzálně. Hodně jsme jezdili na kolech, v zimě zase na hory. Ale dneska už na nic jiného, kromě běhu, čas nezbývá.

foto:Pepe

foto:Pepe

Co máš v plánu v letošní sezóně? Točit filmy, zúčastnit se závodů?

Letos jsem si řekl, že zůstanu ještě na překližce, budu se věnovat tréninku a budu a jezdit po závodech. Vzhledem k tomu, že jsem udělal double na mistrovství světa, bych se rád přiblížil podobnému úspěchu na světovém poháru. Myslím, že to bude ještě náročnější, protože to bude obsahovat nějakých 15-16 závodů v průběhu sezóny, jak v lezení na obtížnost, tak v boulderingu. Ale poperu se s tím!

 

Komentáře

1 Komentář k "Rozhovor s jedním z předních světových sportovních lezců Adamem Ondrou."

Informovat o

Řadit podle:   nejnovější | nejstarší | Nejvíce hodnocené
Honza Kotlář
Host
5 roků 3 měsíců před

Je to borec! Restekp jemu!

wpDiscuz