Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
2
Fantom Londýna od ostravských autorů získal první cenu na Mezinárodním muzikálovém festivalu v Jižní Koreji
13.7.2015
Foto: Zkrocení zlé ženy/ Agentura Schok
Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě začínají už dnes
22.7.2015

Ostravská průmyslová část Dolní oblast Vítkovice se v posledních letech doslova mění před očima ze začouzeného komplexu na místo plné kultury, které je mnohými vyhledáváno jako místo pro trávení volného času. Mimo jiné byl v Dolní oblasti Vítkovic otevřen (září 2014) také projekt „Svět techniky“, který lze dále rozdělit na „Malý svět techniky“ a „Velký svět techniky“.

svět techniky google1

V září roku 2014 byl na celkové ploše 14 000 metrů čtverečních otevřen projekt, přístupný jak školám či školkám, tak široké veřejnosti, který přibližuje lidem zajímavosti vědy a techniky tou nejlepší formou – hrou.

Mezi stálé expozice patří Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace nebo Svět přírody. Svět přírody disponuje největší rozlohou a nechybí u něj ani venkovní zahrada. Nabídku celého vzdělávacího a rekreačního centra rozšiřuje také 3D kino a Divadlo vědy (Show a Demo).

Společným cílem všech stálých i dočasných expozic je nabídnout a přiblížit lidem poznání vědy a techniky formou zábavy a her, zažít vědu na vlastní kůži bez nudných učebnic. Návštěvníci, kteří se rozhodnou strávit čas v tomto krásném areálu tak můžou zjistit jak funguje město nebo lidské tělo, proletět se strojem času do pravěku nebo třeba pochopit, co je to vlastně bouřka.

Na stránkách světa techniky naleznete veškeré informace o areálu, popisy jednotlivých stálých expozic, aktuální nabídku dočasných expozic, ceník, často kladené dotazy, nabídku pro školy, nabídky práce a další.

Otevírací doba expozic:

pondělí 10:00 18:00
úterý 10:00 18:00
středa 10:00 18:00
čtvrtek 10:00 18:00
pátek 10:00 20:00
sobota 10:00 20:00
neděle 10:00 18:00

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz