Pouze přesná shoda
Prohledat nadpisy
Prohledat obsah
Hledat v příspěvcích
Prohledat stránky
Filtrovat podle kategorií
Nezařazené
{ "homeurl": "http://ostravsko.cz/", "resultstype": "vertical", "resultsposition": "hover", "itemscount": 4, "imagewidth": 70, "imageheight": 70, "resultitemheight": "70px", "showauthor": 0, "showdate": 0, "showdescription": 1, "charcount": 3, "noresultstext": "No results!", "didyoumeantext": "Did you mean:", "defaultImage": "http://ostravsko.studioosiris.cz/wp-content/plugins/ajax-search-lite/img/default.jpg", "highlight": 0, "highlightwholewords": 1, "scrollToResults": 0, "resultareaclickable": 1, "defaultsearchtext": "Napište, co hledáte ...", "autocomplete": { "enabled" : 1, "lang" : "en" }, "triggerontype": 1, "triggeronclick": 1, "redirectonclick": 0, "trigger_on_facet_change": 1, "settingsimagepos": "right", "hresultanimation": "fx-none", "vresultanimation": "fx-none", "hresulthidedesc": "1", "prescontainerheight": "400px", "pshowsubtitle": "0", "pshowdesc": "1", "closeOnDocClick": 1, "iifNoImage": "description", "iiRows": 2, "iitemsWidth": 200, "iitemsHeight": 200, "iishowOverlay": 1, "iiblurOverlay": 1, "iihideContent": 1, "iianimation": "1", "analytics": 0, "analyticsString": "", "redirectonclick": 0, "redirectClickTo": "results_page", "redirect_on_enter": 0, "redirectEnterTo": "results_page", "overridewpdefault": "0" }
????????????????????????????????????
Poohlédnutí se: 3ART Beat– festival plný magie a pozitivní energie
6.8.2015
uu
13.8.2015
Zobrazit více
Foto: Model housenky a kukly/Zoo Ostrava

Foto: Model housenky a kukly/Zoo Ostrava

Zoologická zahrada v Ostravě o víkendu otevřela novou interaktivní expozici s názvem Motýlí louka. Ta návštěvníkům přibližuje život, význam a ohrožení tohoto druhově nejbohatšího hmyzího řádu. Doplňuje tak už dříve instalované expozice Sovího koutku, Včelí stezky a Broukoviště. Expozice se nachází poblíž voliér dravců.

Foto: Motýlí louka/Zoo Ostrava

Foto: Motýlí louka/Zoo Ostrava

Návštěvníci mohou vidět květinový záhon, který je nezbytný pro život motýlů. Ten je doplněn panely s informacemi o motýlech. Lidem, kteří expozici navštíví, nabízí zoo informační materiály spolu se sáčkem květinové směsi. „Návštěvníci se zde budou moci inspirovat, jak motýly přilákat i na svou zahrádku. Kdo si bude chtít třeba na zahrádce vytvořit koutek pro motýly, tak směs dostane i s návodem,“ řekla mluvčí zoologické zahrady Šárka Nováková. Kromě květinového záhonu a informačních panelů jsou součástí expozice také dřevěné modely housenky a kukly v nadživotní velikosti.

Foto: Model housenky a kukly/Zoo Ostrava

Foto: Model housenky a kukly/Zoo Ostrava

Pro děti zoo připravila zábavné aktivity s tematikou ze života motýlů. Na informační tabuli si mohou jakoby listovat motýlími křídly.

http://www.zoo-ostrava.cz/

Komentáře

Buď první - napiš k tématu svůj názor pro ostatní!

Informovat o

wpDiscuz